Videozáznam z mého sushi kurzu v Japonsku

14.02.2018

Video bylo pořízeno v Japonsku, v alpské lodgi Sheltered Inn Hakuba (prefektura Nagano), kde mimojiné pořádám sushi workshopy pro naše hosty. Ve videu uvidíte přípravu MAKI, FUTOMAKI, NIGIRI, TEMAKI a v závěru se podíváte jak vypadá sladké FRUSHI. 

Sheltered Inn Hakuba - když milujete sníh a japonské jídlo

Sheltered Inn Hakuba je nádherný horský penzion v samém srdci japonských Alp kde se ubytuje 15 osob do 8 komfortních pokojů. Naši hosté jsou převážně australani, dále pak hosté z Evropy a taky trochu z Asie. 

Everything you need and nothing you don't.

Geoff Gibson, majitel


Hakuba: poklad Japonských Alp

Sushi workshop v Hakubě

O tom, jak jsem se vlastně dostala do Japonska, chystám článek, takže tento berte jen jako ochutnávku. Nyní Vám chci především ukázat, jak vypadá sushi workshop pro naše hosty horského penzionu, který přes zimu s přítelem spravujeme. 

Ještě před pár lety jsem neměla ponětí, že v Japonsku sněží, že sněží tak moc, a že sněží jeden z nejlepších prašanů na světě. Hosté, co se k nám sjíždí z celého světa, aby zjistili, jestli je to pravda, jsou občas po celém dni ježdění tak unavení, že si večer objednají pouze catering bez workshopu. 

A přesně kvůli takovému úsměvu a štěstí v očích už 12 let tvořím sushi :-)

Pokračovat ve čtení

CO je wasabi? A PROČ se konzumuje společně se sushi? Wasabi, neboli Eutrema japonica, je japonský křen, který obsahuje hodně vlákniny, vitamínu C, draslíku, vápníku a hořčíku.

Rozhodla jsem se sepsat článek pro ty z vás, kdo se jednou do Japonska dřív nebo později vydají. Najdete zde praktické rady, kde koupit letenky, jestli potřebujete víza, jak se orientovat v Tokyu na nádraží, a další tipy, jak si komfortně užít cestu a následný pobyt v této magické zemi. Zdrojem jsou především moje zkušenosti.