Videozáznam z mého sushi kurzu v Japonsku

14.02.2018

Video bylo pořízeno v Japonsku, v alpské lodgi Sheltered Inn Hakuba (prefektura Nagano), kde mimojiné pořádám sushi workshopy pro naše hosty. Ve videu uvidíte přípravu MAKI, FUTOMAKI, NIGIRI, TEMAKI a v závěru se podíváte jak vypadá sladké FRUSHI. 

Sheltered Inn Hakuba - když milujete sníh a japonské jídlo

Sheltered Inn Hakuba je nádherný horský penzion v samém srdci japonských Alp kde se ubytuje 15 osob do 8 komfortních pokojů. Naši hosté jsou převážně australani, dále pak hosté z Evropy a taky trochu z Asie. 

Everything you need and nothing you don't.

Geoff Gibson, majitel


Hakuba: poklad Japonských Alp

Sushi workshop v Hakubě

O tom, jak jsem se vlastně dostala do Japonska jsem napsala na můj cestovatelský blog - k přečtení zde. Nyní Vám chci především ukázat, jak vypadá sushi workshop pro naše hosty horského penzionu, který přes zimu s přítelem spravujeme. 

Ještě před pár lety jsem neměla ponětí, že v Japonsku sněží, že sněží tak moc, a že sněží jeden z nejlepších prašanů na světě. Hosté, co se k nám sjíždí z celého světa, aby zjistili, jestli je to pravda, jsou občas po celém dni ježdění tak unavení, že si večer objednají pouze catering bez workshopu. 

A přesně kvůli takovému úsměvu a štěstí v očích tvořím sushi od roku 2008 :-)

Pokračovat ve čtení

CO je wasabi? A PROČ se konzumuje společně se sushi? Wasabi, neboli Eutrema japonica, je japonský křen, který obsahuje hodně vlákniny, vitamínu C, draslíku, vápníku a hořčíku.

Rozhodla jsem se sepsat článek pro ty z vás, kdo se jednou do Japonska dřív nebo později vydají. Najdete zde praktické rady, kde koupit letenky, jestli potřebujete víza, jak se orientovat v Tokyu na nádraží, a další tipy, jak si komfortně užít cestu a následný pobyt v této magické zemi. Zdrojem jsou především moje zkušenosti.

Se sushi jsem se poprvé setkala v roce 2008. Pracovala jsem jako hosteska na akci v Pardubicích, kde profesionální sushi chef připravoval sushi v rámci cateringu a já jsem sledovala jeho práci a ochutnávala. Líbilo se mi, jak sushi vypadá a chutná. Byla jsem tímhle zvláštním pokrmem absolutně ohromená.