Podruhé v rádiu, tentokrát na téma FRUSHI - sladké sushi

29.07.2019

Co to je frushi?

Tahle tak akorát sladká dobrůtka snad ani nevypadá, že není vyrobena jako klasické sushi na slano z kyselé rýže a ryby uvnitř. Dokonce ani "sójovka zde není sójovkou" a wasabi má k pálivému křenu skutečně daleko. 

Zajímá Vás, co je frushi a jak se připravuje? Pokračujte níže. 

Frushi jsem poprvé vyrobila na Novém Zélendu, kde jsme měli s gastro-kolegy soutěž o nejlepší dezert. Soutěž jsem s velkým aplausem vyhrála, a musím přiznat, že mě ten následný povyk kolem frushi mile překvapil.

TEMARI

JAHODOVÉ

kokosová rýže

strouhaný kokos

plátky jahod

sekané mandle

Nyní k mé tradiční sushi nabídce přibyl i tento sladký, naprosto lehký, nejen letní dezert. Vyrábím také narozeninové frushi dorty (již brzy ve fotogalerii).

KIWI TEMARI


mandlová rýže

strouhaný kokos

plátky kiwi

sekané mandle

Rozhovor v Radioporadně Českého rozhlasu Pardubice

Nejen o přípravě frushi jsem mluvila 26. července 2019 v Radioporadně Českého rozhlasu Pardubice, jehož záznam si můžete poslechnout kliknutím na sluchátka.

Kdo dostal chuť na frushi, nebo kdo by potřeboval netradiční sladký frushi dort na oslavu, obraťte se na mě, postarám se o mlsný jazýček Váš i Vámi obdarovaných :-).

Pokračovat ve čtení 

CO je wasabi? A PROČ se konzumuje společně se sushi? Wasabi, neboli Eutrema japonica, je japonský křen, který obsahuje hodně vlákniny, vitamínu C, draslíku, vápníku a hořčíku.

Rozhodla jsem se sepsat článek pro ty z vás, kdo se jednou do Japonska dřív nebo později vydají. Najdete zde praktické rady, kde koupit letenky, jestli potřebujete víza, jak se orientovat v Tokyu na nádraží, a další tipy, jak si komfortně užít cestu a následný pobyt v této magické zemi. Zdrojem jsou především moje zkušenosti.